جمعه ٢٤ آبان ١٣٩٨
اخبار > عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: قوانین پوشش و حجاب در دانشگاهها را تنها قاب گرفته ایم و به دیوار زده ایم.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در کرسی آزاد اندیشی "دانشجو، پوشش و آرایش" مطرح شد:

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: قوانین پوشش و حجاب در دانشگاهها را تنها قاب گرفته ایم و به دیوار زده ایم.

به گزارش ترنج به نقل از «خبرگزاری دانشجو» ، سعیده رازگردانی عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان در کرسی آزاد اندیشی دانشجو، پوشش و آرایش که توسط جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان برگزار شد، گفت: قوانین پوشش و حجاب در دانشگاهها را تنها قاب گرفته ایم و به دیوار زده ایم و آنها را نه رعایت و نه اجرایی می کنیم.

 

وی با بیان اینکه رعایت حجاب و عفاف در دانشگاه قانون است و هر کس که نمی خواهد این قانون را رعایت کند نباید به این محیط وارد شود افزود: قوانین پوشش در دانشگاههای غرب به مراتب سخت گیرانه تر از دانشگاههای کشور ما است؛ چرا که آنها به این نتیجه رسیده اند که پوشش موجب افزایش بازدهی علمی می شود.

 

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: یکی از جاسوسان آمریکایی می گوید ما موفق شدیم که چادر زنان ایرانی را به چادرهای طوری و گلدار و چادرهای گلدار آنها را به مانتو و مانتو های بلند آنها را به مانتوهای کوتاه تبدیل کنیم و الان تنها یک روسری بر سر زن ایرانی مانده است و اگر بتوانیم آنها را هم از سر آنها بکشیم می توانیم انقلاب اسلامی را نابود کنیم.

 

رازگردانی در ادامه با اشاره به راه اندازی کانون موسیقی دانشگاه لرستان گفت: راه اندازی این کانون مغایر بیانات رهبر معظم انقلاب است؛ چرا که رهبر معظم انقلاب در دوران دولت خاتمی بیان کردند که درست است که موسیقی حلال و حرام داریم اما نباید بگردیم که حلال موسیقی را پیدا کنیم و آن را در دانشگاه رواج دهیم.

 

فعال دانشجویی دانشگاه لرستان نیز در این کرسی از حجاب و پوشش به عنوان یک رحمت الهی نام برد و گفت: یکی از تفاوت های اصلی بین انسان و حیوان پوشش است و با این حال اگر بی حجابی تمدن است پس حیوانات از غربی ها  باتمدن تر هستند.

 

رضا بیات با بیان اینکه کسانی که به دنبال سودجویی از زنان هستند به حجاب خرده می گیرند ادامه داد: در واقع بی حجابی آزادی برای زنان نیست بلکه آزادی برای مردان است تا بدون هیچ مانعی از زنان لذت ببرند.

 

وی اضافه کرد: مطالعه پوشش های دانشگاههای جهان این واقعیت را به ما نشان می دهد که غربی ها خودشان با وضع قوانین مربوط به پوشش می خواهند بازدهی علمی دانشجویان را بالا ببرند اما در عین حال با پوشش و حجاب در کشورهای اسلام مخالفت می کنند.

 

 عضو بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان نیز در این کرسی آزاداندیشی گفت: متاسفانه پوشش دانشجویان در دانشگاه لرستان مناسب نیست اگر چه نسبت به دیگر دانشگاهها وضعیت بهتر است؛ البته اگر بخواهیم وضعیت را بر اساس معیارهای اسلامی بسنجیم وضعیت اسلامی نیست.

 

مریم بیرانوند با اشاره به اینکه قانون مدونی که برای پوشش دانشجویان وجود دارد اجرایی نمی شوند تصریح کرد: برخی از دانشجویان دختر در سطح دانشگاه با آرایش غلیظ و لباس های نامناسب تردد می کنند و در خوابگاههای دانشجویی نیز با توجه اینکه غذای دانشجویان توسط مردان توزیع می شود از این رو ضرورت دارد که نسبت به رعایت حجاب در خوابگاهها نیز مراقبت بیشتری شود.

 

وی با انتقاد از پوشش زننده  برخی از اساتید زن در کلاس های درس اضافه کرد: چادر احترام و قداست دارد حال  استاد نباید برای اینکه جایگاه استادی را به دست بیاورد از پوشش چادر استفاده کند و بعد از آن در کلاس درس با لباس زننده حضور یابد.

 

این فعال دانشجویی دانشگاه لرستان  گفت: در سرویس های دانشگاه نیز می بینیم که دانشجویان پسر بر روی صندلی ها می نشینند اما دانشجویان دختر می بایست سرپا بایستند.

 

بیرانوند بیان کرد: 14 بند در سند اسلامی شدن دانشگاه در مورد حجاب و عفاف وجود دارد که هیچ کدام اجرایی نشده اند و با این حال نیز مطمئن نیستم که اجرایی شوند؛ بنابراین نباید منتظر دستور اجرا از جانب وزارت علوم باشیم و باید خودمان آنها را اجرا کنیم.

 

یکی دیگر از فعالان دانشجویی دانشگاه لرستان نیز در این جلسه گفت: دختری که حجاب را رعایت می کند متانت و حیایش در جامعه نمود پیدا می کند.

 

محمد قبادی مهر با بیان اینکه بدحجابی ثمره ای جزء بدنامی ندارد تصریح کرد: در راستای جنگ نرم  زمانی در کنگره آمریکا از اوباما پرسیدند که برای مقابله با ایران چه اقدامی کرده اید که او در پاسخ گفت که من توانستم اندروید را وارد ایران کنم که پس از این حرف اوباما نمایندگان کنگره ایستادند و اوباما را تشویق کردند.

 

وی بیان کرد: انتقادی که به نظام آموزش و پرورش وارد است این است که چرا نباید دختر دانش آموز ما زمان ورود به مدرسه ابتدایی پوشش چادر داشته باشد.

 

فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه باید در مورد گزینش اساتید تجدید نظر شود گفت: استاد باید به گونه ای باشد که توان تربیت یک دانشجو را برای ورود به جامعه اسلامی داشته باشد.

 

استاد داور کرسی آزاد اندیشی نیز گفت: اولین سکانس برخورد بشر با موضوع پوشش هنگام حادثه هبوط بود که آدم و هوا ریب شیطان را خوردند و برهنه شدند.

 

حجت الاسلام خدایی با بیان اینکه انبیاء به این دلیل آمدند  آمدند تا سکانس هبوط و بی آبرو شدن دوباره انسان تکرار نشود ادامه داد: البته در قوس صعود ما نیز مساله پوشش قابل رصد است به گونه ای که قرآن در این رابطه می گوید که حتی در بهشت هم پوشش وجود دارد و هوری ها هم اگر هستند محدود و مقصور در خانواده خود هستند.

 

وی با اشاره به اجرایی شدن قانون حجاب و عفاف از سال 84 تاکنون اضافه کرد: تا قبل از اینکه به پس لرزه های که غربی ها به واسطه بی عفتی و بی حجابی به آنها مبتلا شده اند گرفتار شویم این قانون باید توسط تشکل های دانشجویی و نخبگان پیگیری و اجرایی شود.

 

معاون فرهنگی سابق دانشگاه لرستان گفت: متاسفانه برخی از دستگاهها برای اجرایی شدن این قانون از انجام وظابف خود شانه خالی می کنند به عنوان نمونه وظیفه وزارت بازرگانی این است که نسبت به  عرضه لباس های مناسب و متنوع برای جوانان و جامعه اقدام کند؛ اما  هنوز آن را  اجرایی نکرده است.

 

خدایی بیان کرد: غربی ها معتقدند که دانشگاه محل کسب دانش است نه این اینکه محلی برای این باشد که دانشجو به مسائل جنسی خودش برسد.

 

وی افزود: دل آنها خیلی برای دین نمی سوزد و لی دلشان برای پیشرفت های علمی خودشان می سوزد به همین دلیل بر رعایت پوشش دانشجویان در محیط دانشگاه تاکید می کنند.


٠٩:٠٥ - سه شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٤    /    عدد : ٤٣٤٦٨٧    /    تعداد نمایش : ٧٦٨٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پربازديدترين اخبار
عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: قوانین پوشش و حجاب در دانشگاهها را تنها قاب گرفته ایم و به دیوار زده ایم.
برگزاري جشنواره نشريات دانشجويي دانشگاه هاي منطقه يك در دانشگاه علامه طباطبايي
جشنواره هنرهای تجسمی و صنایع دستی امام رضا (ع)
نشست معاون نهاد رهبري دانشگاه با والدين دانشجويان ورودي بهمن ٩٣ برگزار گرديد
افتتاح كتابخانه مجازي استادان
پوسترهای نمایشگاهی نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپايي و آمريكايي
به‌قدری ضداولویت فیلم می‌سازیم که مشخص‌نیست مسائل جهان کجاست؟
شهاب مرادی: با اینگونه مردها ازدواج نکنید!
۲۰ دستورالعمل از آیت الله فاطمی نیا
ختم آنلاین قرآن کریم-هدیه به ارواح پاک شهدای دشت کربلا
ثبت نام سومین جشنواره روشنا، با عنوان سبک زندگی به همراه جوايز نفيس آغاز گرديد
آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان در سایت لبیک
استاد مجيدي دبير هم انديشي استادان دانشگاه هنر بر اثر بيماري سرطان چشم از جهان فروبست
نشست معاون نهاد رهبري دانشگاه با والدين دانشجويان ورودي مهر ٩٣
دوره دانش افزايي اساتيد دانشگاه هنر +گزارش تصويري
سفرنامه اردوي هنر و انديشه
گزارش تصويري اردوي هنر و انديشه دانشجويان دانشگاه هنر
با این کتاب به خواستگاری بروید!
مراسم توديع و معارفه رياست دانشگاه هنر برگزار شد
برگزاري مراسم نقالي در دانشگاه هنر
برگزيده شدن هيأت هنر در سوگواره هيئات سراسر كشور
نشست بسيج اساتيد دانشگاه هنر با حضور آقاي دكتر آشنا -مشاور فرهنگي رئيس جمهور- در پرديس باغ ملي دانشگاه هنر
شعرخوانی چهره برتر «قند پهلو» برای کلید روحانی!/ حمایت زیباکلام از بادکنک های بنفش!
شعری برای شهید علی خلیلی‎
خانواده برتر از منظر قرآن
سخنرانی مجیدی در سازمان ملل با موضوع اسلام هراسی
روایت درد و صبر؛ به بهانه گمشده یک مادر در یک «شیار»
اهداء تنديس تقدير به مركز مشاوه معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه هنر
تحقیق یا کپی؛ دانشجو کدام را می‌پسندد؟
عکاسی شگفت انگیز از دانه های برف+تصاویر
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 448843 | بازدید امروز : 162 | کل بازدید : 3389907 | بازدیدکنندگان آنلاين : 12 | زمان بازدید : 0.62