برگزاري جشنواره نشريات دانشجويي دانشگاه هاي منطقه يك در دانشگاه علامه طباطبايي

جشنواره نشريات دانشجويي دانشگاههاي منطقه يك به ميزباني دانشگاه علامه طباطبايي از تاريخ ٢٣ تا ٢٥ فروردين ماه سال ٩٤ برگزار گرديد.

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
جشنواره نشريات دانشجويي دانشگاههاي منطقه يك به ميزباني دانشگاه علامه طباطبايي از تاريخ ٢٣ تا ٢٥ فروردين ماه سال ٩٤ برگزار گرديد. فراخوان اين جشنواره از آذرماه سال ٩٣ به دانشگاههاي منطقه يك كشور اعلام شد و در اين مدت دبيرخانه جشنواره به جمع آوري آثار ارسال شده پرداخت.
 
بخش نشريات دانشجويي معاونت فرهنگي اجتماعي دانشگاه هنر نيز با ٩ نشريه در اين جشنواره شركت نمود . با اعلام آمادگي بخش نشريات دانشگاه ، غرفه دانشگاه هنر در روز ٢٢ فروردين تحويل شد و حتی وجود هوای بارانی تهران نیز مانع برگزاری این نمایشگاه در محوطه دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه نشد. در این نمایشگاه ۱۵دانشگاه غرفه داشتند.

مراسم گشایش جشنواره با حضور مدیرکل فرهنگی وزارت علوم به صورت رسمی گشایش یافت.
 
مراسم گشایش جشنواره دانشجویی نشریات دانشگاههای منطقه ی یک کشور (استانهای تهران و البرز) در روز يكشنبه 23 فروردين در محل دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
 
 
 
 

 

در ابتدا دکتر غلامرضا ذکیانی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی در سخنانی خاطر نشان ساخت: باید از این فرصت بسیار طلایی که از سال ۹۲ برای ما ایجاد شده و به ویژه فرصتی که در سال جاری تحت عنوان همدلی و همزبانی دولت و ملت به دست ما افتاده نهایت استفاده را بکنیم. نشان دهیم که ما دانشگاهیان و به طور کلی ایرانیان اهل همدلی و همزبانی هستیم.
در ادامه دکتر حسین میرزایی، مدیر امور فرهنگی وزارت علوم در مراسم گشایش این جشنواره، گفت: نشریات دانشجویی نقش مهم و کلیدی دیده بانی را به عهده دارند، و دیده بان جامعه و دانشگاه هستند. منطقاً این نقش کارویژه هایی را طلب می‌کند و الزاماتی را هم به وجود می آورد که بر اساس آن قوانینی در حوزه نشریات دانشجویی منبعث از قوانین مطبوعات کشور تدوین شده است.
 
 
 
 
 
 

بازدید معاون وزیر علوم از غرفه‌های نمايشگاهي جشنواره نشریه‌های دانشجویی منطقه یک کشور 
 
سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی به همراه دكتر ميرزايي مدير كل فرهنگي وزارت علوم ،دكتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از غرفه‌های جشنواره نشریه‌های دانشجویی منقطه یک کشور در دانشکده اقتصاد علامه بازدید کردند. 
 
 
 
 
 

برگزاري کارگاه آموزشی حقوق و مسئولیت های روزنامه نگاری توسط دکتر فرقانی
 
کارگاه آموزشی دکتر فرقانی عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي در صبح روز دوشنبه 24 فروردين در سالن همایشهای شماره دو دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی به همت دبیرخانه جشنواره نشریات دانشجویی برگزار شد.حدود ۸۰ نفر در این کارگاه از دانشگاههای مختلف حضور داشتند و در پایان کارگاه مدرک معتبر به شرکت کنندگان اهدا شد.
 
 

دکتر فرقانی ضمن ارائه نکات قابل تامل در رابطه با نشریات دانشجویی و سوابق خود و دانشگاه علامه در زمینه روزنامه‌نگاری، به شرح  مسائل حقوقی و مسئولیتهای روزنامه نگاری پرداخت. پاسخگویی استاد دانشکده  ارتباطات دانشگاه علامه به سوالات شرکت کنندگان، پایان بخش این کارگاه ۳ساعته بود.

 
کلاس آموزش خبرنویسی دکتر بروجردی در جشنواره نشریات دانشجویی
 
کلاس آموزش خبرنویسی ویژه جشنواره نشریات دانشجویی منطقه یک کشور نيز با حضور دکتر مهدخت بروجردی مدیرکل روابط‌عمومی وزرات علوم و عضو هئیت علمی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده اقتصاد این دانشگاه برگزار شد.این کلاس در نوبت عصر از ساعت ۱۴ تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه برگزار  شد که با استقبال دانشجویان نیز مواجه شد.
 
 
 
 
 
اختتامیه جشنواره نشریه‌های دانشجویی منطقه یک کشور در دانشگاه علامه طباطبایی (ره)
 
مراسم اختتامیه جشنواره نشریه‌های دانشجویی دانشگاههای منطقه یک کشور ( استان های تهران و البرز) در ساعت 15روز 25 فروردين سالن آمفي تئاتر دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
 
 
 
 
 
 
 
کلمات کلیدی