خود غلط بود آنچه می پنداشتیم

وقتی سطح وظایف ریاست جمهوری تنزل پیدا می کند/رییس جمهور صبح زود از خواب بیدار می شود!

در دولت آقای روحانی و خادمانش کار به گونه ای انجام می شود که منت انجام وظایف حداقلی یک رییس جمهور از سوی رییس دفترش بر سر مردم شریف گذاشته می شود

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در خصوص ساعات کاری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و در پاسخ به این موضوع که بعضا گفته شده است، آقای رئیس‌جمهور دیرتر از عرف معمول در دفتر خود حضور پیدا می‌کنند، گفت:‌  این از آن دروغ‌های شاخداری است که متاسفانه برخی مخالفان در اثر بی‌تقوایی به رییس‌جمهوری نسبت می‌دهند.  پیش از این مراجع مختلفی از دولت در این باره توضیح داده‌اند. آنچه در این باره شایع شده، کذب محض و ساخته و پرداخته اذهان بیمار است.

وی افزود: من به شما می‌گویم که مثلا از آغاز شیوع کرونا، ایشان حتی یک روز تعطیل یا استراحت نداشته‌اند. پیش از آن هم همینطور بوده؛ ایشان از صبح اول وقت در دفتر حاضر می‌شوند و تا دیر وقت کار می‌کنند اما کارهایشان منحصر به ساعات حضور در دفتر نیست. حتی پس از اینکه به منزل می‌روند، تا پاسی از شب کارها و مکاتبات برای‌شان ارسال می‌شود و آنجا مشغول هستند.

وی خاطرنشان کرد: بارها شده که ایشان در ساعات پایانی شب با بنده مکالمه تلفنی داشته و پیگیر امور و مسائل شده‌اند. این اصلا یک مساله مستمر و معمول است. روزهای جمعه را هم ایشان معمولا به تماس‌های تلفنی متعدد با وزرا و اعضای کابینه می‌گذرانند.

رییس دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دولت، در واکنش به برخی شائبه‌ها درباره دشواری دیدار رییس‌جمهوری با وزرا و اینکه رئیس‌جمهور در دادن وقت ملاقات به وزرا سخت گیر هستند، نیز اظهار داشت:  به عنوان مسوول دفتر ایشان قاعدتا صالح‌ترین فرد به اظهارنظر در این مورد هستم. چون به هر حال مسوولیت تنظیم قرارهای کاری و ملاقات‌ها و جلسات ایشان به عهده اینجانب است.  به ضرس قاطع می‌گویم که این ادعا کذب است. مراودات ایشان با وزرا و اعضای کابینه چه به شکل دیدار یا جلسه یا تماس تلفنی بسیار گسترده است و امکان ندارد که فردی از اعضای دولت بخواهد ایشان را ببیند یا با ایشان صحبت کند و جلوی این کار گرفته شده باشد.

وی تصریح کرد: این ادعا اصلا با عقل هم جور در نمی‌آید. ما در هفته دست‌کم دو جلسه هیات دولت داریم که همه وزرا در آن شرکت می‌کنند. جلسات دیگری مثل ستاد ملی کرونا، جلسه کمیته‌های کرونا و شوراهای عالی هم به طور مرتب برگزار می‌شود که بعضی از وزرا به تناسب در این جلسات نیز شرکت می‌کنند. در اغلب این جلسات، زمان زیادی نیز در حاشیه صرف همین گفت ‌وگوها و مذاکرات دوجانبه با رییس‌جمهوری می‌شود.

کلمات کلیدی
حمیدرضا علی غنی
تهیه کننده:

حمیدرضا علی غنی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *