هم اندیشی استادان هنر

هفتادومین نشست هم اندیشی استادان دانشگاه هنر با موضوع "فرسایش، چالش معلمی" روز سه شنبه 7 بهمن ماه 99 در سالن شهید جانبزرگی دانشکده کاربردی برگزار شد.

 به گزارش ترنج : هفتادومین نشست هم اندیشی استادان دانشگاه هنر با موضوع "فرسایش، چالش معلمی" روز سه شنبه 7 بهمن ماه 99 در سالن شهید جانبزرگی دانشکده کاربردی برگزار شد. در این نشست که از ساعت 10 صبح الی 12 بعداظهر به طول انجامید  به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی 20 نفر از اساتید محترم حضور داشتند. بعد از تلات قرآن حجت الاسلام و المسلمین  دوست پرور پیرامون موضوع به ایراد سخن پرداختندو موضوع را به سه بخش، تعریف، عوامل وراهکارهای برون رفت از فرسایش تقسیم بندی کردند و سپس هرکدام از  اعضای محترم هیئت علمی نظرات خود را بیان کردند. در ادامه  حجت الاسلام دوست پرور فرسایش را وضعیتی دانستند که منجر به خستگی جسمی و عاطفی و ایجاد بدبینی و جداشدن و احساس تنهایی و عدم موفقیت شغلی می شود.ایشان همچنین فرمودند معلمی که فکر می کند خاصیت ندارد یعنی کهنه شده و زنگ زه است چرا که معلم همیشه باید پرانرژی باشد و درعین حال که خود مشکلات و سختی های فراوانی دارد باید روحیه نشاط و امید را در خود حفظ کند.

مسئول محترم نهاد دانشگاه هنر، بی تفاوت شدن معلم نسبت به وظایف معلمی را یکی از نشانه های فرسودگی دانستند و بیان فرمودند برای اینکه هیچ وقت به این حال دچار نشویم باید با خدا باشیم چرا که خداوند عالم یک منبع بینهایت و تمام ناشدنی است و هرکه به این منبع متصل باشد هیچگاه تمام نمی شود و به تبع آن احساس فرسایش نیز نمی کند. همچنین گفتند که انسان باید در کار های خود تعادل داشته باشد و اگر به تمام جنبه های زندگی خود یکسان و متعادل بپردازد هیچگاه دچار فرسایش نمی شود. ایشان در پایان فرمودند همیشه باید یک نفر قابل اطمینان در زندگی آدم وجود داشته باشد که هرچه که او گفت با اطمینان اطاعت کند و ایشان فرمودند، این فرد در زندگی من مادرشان است.

 

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *