مهم ترین خلاء دانشگاه در فعالیت‌های علمی/ معرفی محصولات و ایده‌های دانشجویان به سرمایه ‌گذاران

معاون پژوهش فناوری دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی از مهم ترین خلاء دانشگاه در فعالیت های علمی گفت و تاکید کرد که این دانشگاه محصولات و ایده‌های دانشجویان را به سرمایه ‌گذاران معرفی می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس و به نقل از ترنج برای به نتیجه رسیدن فعالیت‌های علمی باید تحقیقات و پژوهش در اولویت قرار گیرد، در واقع قشر دانشگاهی زمانی می تواند از تخصص و علم خود استفاده کند که در کارگاه ها،  آزمایشگاه ها و پژوهشگاه ها به تجربیات عملی بپردازد. امروزه مهارت افزایی و کارآفرینی دانشجویان و فارغ التحصیلان بیش از هر زمان دیگری از اهمیت بسزایی برخوردار است چراکه نه تنها آینده شغلی نیروی انسانی متخصص تضمین می شود بلکه فعالیت های آنها باعث رشد و پیشرفت علمی خواهد شد.

در حال حاضر همه مراکز علمی و دانشگاهی در چند سال اخیر با توجه به مورد توجه قرار گرفتن اشتغال دانشجویان مقوله مهارت افزایی نیروی انسانی تحصیل کرده خود را در اولویت های علمی قرار داده اند به طوری که ایجاد مراکز نوآوری و راه اندازی آزمایشگاه و کارگاه های آموزشی از مهم ترین فعالیت آنها بوده که تا کنون نتایج مطلوبی در کارآفرینی دانشجویان و راه اندازی شرکت های دانش بنیان به همراه داشته است.


 

 


کلمات کلیدی