مراسم گراميداشت مقام معلم در پرديس باغ ملي دانشگاه هنر برگزار شد.

مراسم گراميداشت مقام معلم با حضور رئيس، مسئول نهاد رهبری، هيأت رئيسه، تني چند از اعضاء و كميسيون هيأت امنا و اعضاي هيأت علمي دانشگاه هنر، شامگاه ديروز دوشنبه 14 اردیبهشت، در پرديس باغ ملي دانشگاه هنر برگزار شد.

 به گزارش ترنج به نقل از روابط عمومی، مراسم گراميداشت مقام معلم با حضور رئيس، مسئول نهاد رهبری، هيأت رئيسه، تني چند از اعضاء و كميسيون هيأت امنا و اعضاي هيأت علمي دانشگاه هنر، شامگاه روز دوشنبه 14 اردیبهشت، در پرديس باغ ملي دانشگاه هنر برگزار شد.

اين مراسم از ساعت 19 با حضور ميهمانان آغاز شد و پس از اقامه نماز جماعت توسط اعضاي هيأت علمي، پي گرفته شد.

بنابر اين گزارش پس از خوشامدگويي و خيرمقدم توسط آقاي مسعود سفلايي مدير روابط عمومي دانشگاه، دكتر اكرمي رئيس دانشگاه هنر ضمن تبريك اين روز به كليه استادان و سايرمدعوين، در ابتدا بر ايجاد فضاي دلگرمي و همدلي توسط استادان، بويژه در ارتباط با دانشجويان تأكيد كرد. ايشان با اشاره به مشكلات متعدد دانشجويان افزود: دانشجويان به كمك و محبت شما استادان خيلي نياز دارند. آنها را مثل فرزندان خود بدانيد. مشكلاتشان را به مسئولان منتقل كنيد تا بتوانيم راه حل هايي را در حد بضاعت دانشگاه پيش بيني كنيم و انشاءالله دانشجويان بتوانند با فرصت بيشتر و دغدغه كمتري به مسائل علمي و هنري خود بپردازند.

 ايشان همچنين با اشاره به مشكلات عمراني دانشگاه ادامه داد: خوشبختانه هم اكنون دانشگاه فضاي بسيار مناسبي را در اختيار دارد ولي همانطور كه مشاهده مي كنيد همه اين فضا قابل استفاده نيست و نياز به مرمت اساسي دارد كه به بودجه و زمان نياز دارد. الحمدلله كارها شروع شده و اميدوارم با سرعت بيشتري به پيش رود تا در آينده اي نزديك، شاهد بهره برداري از كليه فضاهاي پرديس باغ ملي باشيم. 

رئيس دانشگاه با اشاره به برنامه راهبردي دانشگاه كه تا كنون طي دو جلسه مطرح و در حال پي گيري مي باشد، افزود: نظرات شما در اين خصوص براي ما بسيار مهم است و از هر طريق صلاح مي دانيد نظرات خود را به مسئولان دانشگاه بويژه دفتر طرح و برنامه منتقل كنيد. مدير دانشگاه تصميم گير نيست بلكه تصميم ساز است و ما براي تصميم سازي به كمك و همفكري همه شما نياز داريم تا طرح راهبردي دانشگاه، كاملتر و جامع تر با افكار سنجيده خود شما شكل بگيرد.

 دکتر اکرمی در پايان بار ديگر بر توجه بيشتر به سرمايه هاي دانشگاه يعني دانشجويان تأكيد كرد و افزود: بزرگترين سرمايه دانشگاه، دانشجويان هستند كه هر اثري را در آينده خلق كنند، بخشي از آن متعلق به شماست. بايد قدر اين سرمايه ها را بدانيم و در جامعه و فرهنگ و هنر كشور اثر گذار باشيم. خوشبختانه در همين راستا در سال گذشته آثار موفقي از دانشجويان به جشنواره هاي معتبر بين المللي ارسال شد و اين، ثمره كار شماست. در آينده نيزهرجا نام دانشگاه مطرح باشد و كار ارزشمندي ارائه شود، در حد بضاعت دانشگاه، حمايت خواهيم كرد. 

در ادامه مراسم، از چهار نفر از اعضاي هيأت علمي كه با توجه به ضوابط و آيين نامه هاي وزارت علوم، از لحاظ فعاليت هاي پژوهشي امتياز بالاتري كسب كرده اند، به صورت ويژه تقدير به عمل آمد. بر اين اساس از دكتر صمد سامانيان، سركارخانم دكتر پروين پرتوي، دكترسيد بهشيد حسيني و دكترمحمد تقي آشوري به صورت ويژه تقدير شد.

 

 

در بخش ديگري از مراسم، حاج آقا دوست پرور مسئول محترم دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) سخنان خود را با محوريت شهيد مطهري و تمدن اسلامي ارائه كرد. ايشان با اشاره به انديشه هاي شهيد مطهري گفت: در بررسي ديدگاههاي شهيد مطهري به موضوعاتي مثل هويت ايراني و اسلامي و خدمات متقابل اين دو به ساحت يكديگر بر مي خوريم. هم آيين اسلام و هم ايران زمين با اين موضوع افتخار آميز برخورد كرده اند و هر دو مفتخرند. در نگاه مرحوم شهيد مطهري، دو پارامتر به پذيرش اسلام در ايران كمك كرد: يكي جهانشمولي آيين اسلام و ديگر فرهنگ و فهم ايرانيان و به ستوه آمدن ايشان از حاكمان طبقاتي خود بود. شهيد مطهري بر اين باور است كه ايرانيان هم آيين اسلام را به خوبي پذيرفتند و هم به لحاظ دروني تمايلي به دفاع از حاكمان خود نداشتند. همين ايرانياني كه در جنگ تحميلي به تنهايي در مقابل يك جهان ايستادند، در آن مقطع ايستادگي نكردند؛ زيرا انگيزه اي براي مقاومت در حمايت از حاكمان طبقاتي خود نداشتند. بنابراين ايرانيان فروتنانه و مشتاقانه اسلام را پذيرا شدند و اين نقطه قوت فهم ايرانيان است. 

 

 

شايان ذكر است در اين مراسم، آقاي دكتر حليمي عضو محترم هيأت امنا، جناب آقاي دكتر ايزدي و جناب آقاي دكتر كشن فلاح از روساي پيشين دانشگاه و جناب آقاي دكتر فريدون علياري، عضو محترم كميسيون دائمي هيأت امنا نيز حضور داشتند. 

بنابراين گزارش، پس از ارائه سخنراني ها، مراسم بعد از ضيافت شام، پايان يافت.

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی