کنایه‌زنی معاون اول و رئیس سابق بانک مرکزی به یکدیگر؛

علت برکناری همتی شرکت در انتخابات بود/ شما در حالی که معاون اول بودید کاندیدای ریاست جمهوری شدید

همتی نوشت: اینجانب در ایام انتخابات به کار دیگری مشغول نشدم. بلکه همانند رئیس محترم قوه قضاییه در رقابت انتخاباتی شرکت کردم و برای مدتی کمتر از یک ماه تمام اختیارات رئیس کل را به قائم مقام تفویض کردم.

روز گذشته اسحاق جهانگیری در اظهاراتی اعلام کرد که دلیل برکناری همتی از ریاست بانک مرکزی، اشتغال وی به کار دیگری بوده است. جهانگیری با اشاره به نامزد شدن همتی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی رییس سابق بانک مرکزی در دورانی مجبور به اشتغال به کار دیگری شد این دغدغه ایجاد شد که چه کسی می تواند به جای وی در بانک مرکزی سکان امور را بر عهده بگیرد. این اظهارات معاون اول روحانی اما با واکنش تند همتی روبرو شد.

به گزارش رجانیوز، عبدالناصر همتی رئیس سابق بانک مرکزی ظهر امروز در حساب اینستاگرامی خود پاسخ تندی به جهانگیری داد.

همتی نوشت: اینجانب در ایام انتخابات به کار دیگری مشغول نشدم. بلکه همانند رئیس محترم قوه قضاییه در رقابت انتخاباتی شرکت کردم و برای مدتی کمتر از یک ماه تمام اختیارات رئیس کل را به قائم مقام تفویض کردم. ولذا هیچ مشکلی در اداره بانک نبود. به مانند سال 96 که جنابعالی معاون اول بودید و در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردید. مگر آنکه به نظر شما مسئولیت بانک مرکزی مهمتر از معاونت اولی باشد که امری جداست.

 

کلمات کلیدی
حمیدرضا علی غنی
تهیه کننده:

حمیدرضا علی غنی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *