دیدار دکتر حناچی شهردار تهران با رئیس و مسئولان دانشگاه هنر

شهردار تهران با خواندن فاتحه ای برای مرحوم دکتر کشن فلاح (رییس اسبق دانشگاه هنر)، از فرصت پیش آمده و دیدار و گفتگو با همکاران حوزه ی شهری در دانشگاه هنر ابزار خرسندی کرده و به اقدامهای صورت گرفته در سالهای گذشته و دولتهای قبلی که در هماهنگی با مصوبات مربوط به احیای بافت مجموعه ی باغ ملی بوده است اشاره کردند.

دکترحناچی شهردار تهران، به همراه جمعی از مدیران ارشد شهرداری تهران بزرگ، روز دوشنبه ۲۴ شهریورماه، با رئیس و مسئولان دانشگاه درخصوص آغاز همکاریهای مشترک بین شهرداری و دانشگاه دیدار وگفتگو کردند. دکتر سلطانی رئیس دانشگاه هنر ضمن خیرمقدم به میهمانان و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید حضور شهردار تهران در دانشگاه را مغتنم شمرده و به بضاعتها و توانمندیهای ذاتی هنر و انگیزه‌ی دانشگاه در راستای تعامل با شهرداری اشاره کردند. ایشان به قرارگرفتن دانشگاه هنر در بافت تاریخی و ارزشمند باغ ملی اشاره کرده و گفتند: حیف است که این اثر ارزشمند تاریخی در سطح کلان به مردم شناسانده نشود و حمایت شهرداری تهران می‌تواند حرکت ایجاد شده در دانشگاه را برای معرفی این مجموعه سرعت بخشد.‌

در ادامه، دکتر محمودی (عضو هیات علمی دانشکده معماری و مشاور رییس دانشگاه) به معرفی و تاریخ شکل گیری و ساخت بناهای متعدد مجموعه باغ ملی و میدان مشق پرداخته و گفتند استقرار دانشگاه هنر در این مکان با وجود مسایل و مشکلاتی که وجود داشته و دارد حداکثر بهره مندی را برای دانشجویان رشته های مختلف هنری خصوصا دانشجویان معماری و تجسمی به همراه داشته است.  ایشان در ادامه به طرحهای پیش بینی شده ی دانشگاه هنر، در صورت تبدیل میدان مشق به فضای شهری پرداختند.

شهردار تهران با خواندن فاتحه ای برای مرحوم دکتر کشن فلاح (رییس اسبق دانشگاه هنر)، از فرصت پیش آمده و دیدار و گفتگو با همکاران حوزه ی شهری در دانشگاه هنر ابزار خرسندی کرده و به اقدامهای صورت گرفته در سالهای گذشته و دولتهای قبلی که در هماهنگی با مصوبات مربوط به احیای بافت مجموعه ی باغ ملی بوده است اشاره کردند. ایشان تشکیل موزه های ایجاد شده در این مجموعه را حاصل همان مصوبات دانسته و استقرار دانشگاه هنر در این بافت را نیز قسمتی از سیاستهای آن دوره در جهت طرح توسعه و رفع نیازهای پنج دانشگاه شهر تهران بیان کردند.

دکتر حناچی توسعه ی قلمرو فضاهای شهری و بهره‌مندی عموم از این فضاها را یکی از کارهای مهم شهرداری معرفی کرده و در همین زمینه به تغییرات ایجاد شده در خیابان سی تیر و میدان امام خمینی ( توپخانه ) و .... اشاره کردند. تبدیل میدان حاکمیتی میدان مشق  به میدان مردمی اتفاقی است که با همکاری و کمک دانشگاه هنر و وزارت امور خارجه محقق می شود و در این میان نقش دانشگاه هنر تغییر روح این میدان است. ایشان به مرمت سر در باغ ملی پس از صد سال اشاره کردند و آمادگی کامل خود را برای بالا بردن کیفیت و شناساندن مجموعه ی باغ ملی و میدان مشق اعلام کردند.  دکتر حناچی در انتهای نشست به «برنامه ی تهران ۱۴۰۰» و نقش موثر دانشگاه هنر در برگزاری این برنامه اشاره کردند و گفتند توافقهای صورت گرفته میان شهرداری و دانشگاه می تواند ارزشهای شهری را شناسایی و احیا کند و تولید ثروت یعنی همین که بتوانیم این ارزشها را احیا کنیم. در پایان این دیدار حاضرین از مجموعه ی دانشگاه بازدید کردند.

 

کلمات کلیدی
حمیدرضا علی غنی
تهیه کننده:

حمیدرضا علی غنی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *