توجیه ظریف به قیمت اتهام زنی به رهبر انقلاب/دیپلماسی غلط ظریف

اشاره ظریف به صحبت‌های حقیرانه وی در دانشگاه تهران است که مدعی شده بود آمریکا می‌تواند با یک بمب سیستم دفاعی ایران را از کار بیاندازد!

ظریف که هشت سال قبل شاه‌کلید روحانی برای حل مشکلات کشور بود امروز به عنوان سمبل ناکارآمدی جریان غرب‌گرا محسوب می‌شود.
 
او برای احیای وجهه از دست رفته خود حتی بارها حاضر شد منافع ملی و آبروی نظام را در جهت منافع زودگذر جناحی و سیاسی خود ذبح کند.
 
ظریف کسی است که برای تحمیل FATF در شرایط جنگ اقتصادی کشور را به پولشویی معرفی کرد و بهانه مناسبی به تحریم‌کنندگان مردم ایران داد.
 
وی همچنین بارها قهر و استعفا را در کارنامه خود ثبت کرده است که مهمترین آن را می‌توان استعفای پس از سفر بشاراسد به تهران معرفی کرد.
 
وی که با دیپلماسی ضعیف خود دست آمریکا و آژانس را با وجود سال‌ها عقب‌نشینی از حقوق هسته‌ای کشور باز گذاشته است در آخرین مورد با اتهام به رهبری ایشان را تحت تاثیر آنچه «دروغ‌های رسانه‌ای» نامیده معرفی کرده است!
 
جواد ظریف که به اعتراف خودش قبل از انقلاب با همکاری دوست ساواکی پدرش به آمریکا رفت و در تمام شرایط سخت مردم ایران حتی در دوران جنگ تحمیلی در آنجا ساکن بوده در خصوص صحبت مقام معظم رهبری در مورد لزوم رفتن وی و دوستانش به تور دفاعی گفته است: آقا به ما [این حرف را] گفت چون ایشان هم همان را شنیدند که خبرگزاری فارس به دروغ از من پخش کرده بود!
 
اشاره ظریف به صحبت‌های حقیرانه وی در دانشگاه تهران است که مدعی شده بود آمریکا می‌تواند با یک بمب سیستم دفاعی ایران را از کار بیاندازد!
اتخاذ چنین مواضعی بعلاوه بارها عبور از خطوط قرمز نظام، اتهام‌زنی‌های پی در پی به نظام و وجود افراد متعدد دوتابعیتی و جاسوس در اطرافیان ظریف، تصور حضور او در جایگاهی بالاتر از وزارت خارجه را دور کرده است.

 

کلمات کلیدی
حمیدرضا علی غنی
تهیه کننده:

حمیدرضا علی غنی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *