آیین نامه طرح نور

 ضرورت طرح:

     تعمیق و بسط معارف دینی از سویی و پاسخ به نیازها، شبهات و پرسش ها از دیگر سو، در قالب های گوناگون و قابل ارائه به دانشگاهیان نیز از وظایف و اولویت های مراکز متولی دینی می باشد.

 آموزش مهارت های زندگی، ارتقاء کیفیت زندگی متدینانه، بویژه با تکیه بر آموزه های اصیل و ارزشمند اسلامی مخصوصاً با عنایت به دلواپسی ها و اوامر مقام معظم رهبری (حفظه ا... تعالی) در خصوص سبک زندگی اسلامی  ایرانی، از دیگر وظایف نهاد و متولیان امور فرهنگی مخصوصاً دینی می باشد.

 

شيوه اجراي طرح:

 

١- دانشجو در هر ترم، مجاز به گذراندن يك عنوان درسي از طرح نور خواهد بود

 

٢- زمان هر دوره براي هر عنوان درسي 6 جلسه 90 دقیقه ای خواهد بود .

 

٣- در پايان دوره به دانشجويان شركت كننده بدون آزمون تا سقف ٣ نمره به شرح ذيل به عنوان تشويق و تقدير به درسي كه از گروه معارف اسلامي انتخاب نموده اضافه مي گردد

 

شش جلسه سه نمره / پنج جلسه دو و نیم نمره / چهار جلسه دو نمره / سه جلسه یک و نیم نمره / حضور کمتر از 3 جلسه نمره ای تعلق نمی گیرد.

 

 

٤- نمرات تشويقي فقط در همان ترم به شرط داشتن واحد درسي از گروه معارف اسلامي محسوب شده و براي ترم هاي آينده ذخيره نمي گردد

 

٥- دانشجويي كه در درس معارف نمره اي كمتر از ده كسب كرده باشد، نمره تشويقي طرح نور براي وي لحاظ نخواهد شد

 

٦- دفتر نهاد براساس لیست حضور و غیاب، نمره های تشویقی را با تفکیک درس معارف و استاد مربوطه و دو هفته قبل از امتحانات پایان ترم در اختیار اساتید محترم گروه معارف اسلامی قرار خواهد داد.

 

 

با رای مدیران نشریات دانشجویی کشور؛

2 عضو شورای مرکزی نظارت بر نشریات دانشجویی انتخاب شدند

دوازدهمین همایش مدیران نشریات دانشجویی کشور با مشخص شدن 2 عضو کمیته ناظر بر نشریات وزارت علوم در مشهد پایان یافت.

به گزارش خبرنگار«خبرگزاری دانشجو» از مشهد، دوازدهمین همایش مدیران نشریات دانشجویی کشور ظهر جمعه با اتمام انتخابات و مشخص شدن اعضای کمیته ناظر بر نشریات وزارت علوم در مشهد به کار خود پایان داد.


در انتخابات مدیران نشریات دانشجویی کشور که از صبح جمعه ساعت 8 صبح آغاز شد و تا ساعت 10:30 ادامه داشت پس از شمارش آرا محسن غریبی از اعضای انجمن اسلامی مستقل مازندران، رتبه نخست را به دست آورد و بنیامین یوسفی از دانشگاه پیام نور اصفهان و میلاد بیگی از دانشگاه امیر کبیر تهران به مرحله دوم راه یافتند.


دور دوم انتخابات نیز ساعت 11:30 امروز آغاز شد و تا ساعت 12:30 ادامه داشت که پی از شمارش آرا میلاد بیگی از بسیج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر تهران نفر دوم شد. همچنین بنیامین یوسفی به عنوان عضوعلی البدل انتخاب شد.


این انتخابات با شرکت 160 نفر از مدیران نشریات دانشجویی کشور با ارائه سه لیست انتخاباتی، از میان 28 کاندیدا شش نفر انتخاب شدند که از میان این شش نفر دو نفر اعضای کمیته ناظر بر نشریات وزارت علوم با رای شرکت کنندگان انتخاب شدند.

کلمات کلیدی