آیین نامه طرح نور

 ضرورت طرح:

     تعمیق و بسط معارف دینی از سویی و پاسخ به نیازها، شبهات و پرسش ها از دیگر سو، در قالب های گوناگون و قابل ارائه به دانشگاهیان نیز از وظایف و اولویت های مراکز متولی دینی می باشد.

 آموزش مهارت های زندگی، ارتقاء کیفیت زندگی متدینانه، بویژه با تکیه بر آموزه های اصیل و ارزشمند اسلامی مخصوصاً با عنایت به دلواپسی ها و اوامر مقام معظم رهبری (حفظه ا... تعالی) در خصوص سبک زندگی اسلامی  ایرانی، از دیگر وظایف نهاد و متولیان امور فرهنگی مخصوصاً دینی می باشد.

 

شيوه اجراي طرح:

 

١- دانشجو در هر ترم، مجاز به گذراندن يك عنوان درسي از طرح نور خواهد بود

 

٢- زمان هر دوره براي هر عنوان درسي 6 جلسه 90 دقیقه ای خواهد بود .

 

٣- در پايان دوره به دانشجويان شركت كننده بدون آزمون تا سقف ٣ نمره به شرح ذيل به عنوان تشويق و تقدير به درسي كه از گروه معارف اسلامي انتخاب نموده اضافه مي گردد

 

شش جلسه سه نمره / پنج جلسه دو و نیم نمره / چهار جلسه دو نمره / سه جلسه یک و نیم نمره / حضور کمتر از 3 جلسه نمره ای تعلق نمی گیرد.

 

 

٤- نمرات تشويقي فقط در همان ترم به شرط داشتن واحد درسي از گروه معارف اسلامي محسوب شده و براي ترم هاي آينده ذخيره نمي گردد

 

٥- دانشجويي كه در درس معارف نمره اي كمتر از ده كسب كرده باشد، نمره تشويقي طرح نور براي وي لحاظ نخواهد شد

 

٦- دفتر نهاد براساس لیست حضور و غیاب، نمره های تشویقی را با تفکیک درس معارف و استاد مربوطه و دو هفته قبل از امتحانات پایان ترم در اختیار اساتید محترم گروه معارف اسلامی قرار خواهد داد.

 

 

مهم ترین خلاء دانشگاه در فعالیت‌های علمی/ معرفی محصولات و ایده‌های دانشجویان به سرمایه ‌گذاران

معاون پژوهش فناوری دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی از مهم ترین خلاء دانشگاه در فعالیت های علمی گفت و تاکید کرد که این دانشگاه محصولات و ایده‌های دانشجویان را به سرمایه ‌گذاران معرفی می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس و به نقل از ترنج برای به نتیجه رسیدن فعالیت‌های علمی باید تحقیقات و پژوهش در اولویت قرار گیرد، در واقع قشر دانشگاهی زمانی می تواند از تخصص و علم خود استفاده کند که در کارگاه ها،  آزمایشگاه ها و پژوهشگاه ها به تجربیات عملی بپردازد. امروزه مهارت افزایی و کارآفرینی دانشجویان و فارغ التحصیلان بیش از هر زمان دیگری از اهمیت بسزایی برخوردار است چراکه نه تنها آینده شغلی نیروی انسانی متخصص تضمین می شود بلکه فعالیت های آنها باعث رشد و پیشرفت علمی خواهد شد.

در حال حاضر همه مراکز علمی و دانشگاهی در چند سال اخیر با توجه به مورد توجه قرار گرفتن اشتغال دانشجویان مقوله مهارت افزایی نیروی انسانی تحصیل کرده خود را در اولویت های علمی قرار داده اند به طوری که ایجاد مراکز نوآوری و راه اندازی آزمایشگاه و کارگاه های آموزشی از مهم ترین فعالیت آنها بوده که تا کنون نتایج مطلوبی در کارآفرینی دانشجویان و راه اندازی شرکت های دانش بنیان به همراه داشته است.


 

 


کلمات کلیدی