آیین نامه طرح نور

 ضرورت طرح:

     تعمیق و بسط معارف دینی از سویی و پاسخ به نیازها، شبهات و پرسش ها از دیگر سو، در قالب های گوناگون و قابل ارائه به دانشگاهیان نیز از وظایف و اولویت های مراکز متولی دینی می باشد.

 آموزش مهارت های زندگی، ارتقاء کیفیت زندگی متدینانه، بویژه با تکیه بر آموزه های اصیل و ارزشمند اسلامی مخصوصاً با عنایت به دلواپسی ها و اوامر مقام معظم رهبری (حفظه ا... تعالی) در خصوص سبک زندگی اسلامی  ایرانی، از دیگر وظایف نهاد و متولیان امور فرهنگی مخصوصاً دینی می باشد.

 

شيوه اجراي طرح:

 

١- دانشجو در هر ترم، مجاز به گذراندن يك عنوان درسي از طرح نور خواهد بود

 

٢- زمان هر دوره براي هر عنوان درسي 6 جلسه 90 دقیقه ای خواهد بود .

 

٣- در پايان دوره به دانشجويان شركت كننده بدون آزمون تا سقف ٣ نمره به شرح ذيل به عنوان تشويق و تقدير به درسي كه از گروه معارف اسلامي انتخاب نموده اضافه مي گردد

 

شش جلسه سه نمره / پنج جلسه دو و نیم نمره / چهار جلسه دو نمره / سه جلسه یک و نیم نمره / حضور کمتر از 3 جلسه نمره ای تعلق نمی گیرد.

 

 

٤- نمرات تشويقي فقط در همان ترم به شرط داشتن واحد درسي از گروه معارف اسلامي محسوب شده و براي ترم هاي آينده ذخيره نمي گردد

 

٥- دانشجويي كه در درس معارف نمره اي كمتر از ده كسب كرده باشد، نمره تشويقي طرح نور براي وي لحاظ نخواهد شد

 

٦- دفتر نهاد براساس لیست حضور و غیاب، نمره های تشویقی را با تفکیک درس معارف و استاد مربوطه و دو هفته قبل از امتحانات پایان ترم در اختیار اساتید محترم گروه معارف اسلامی قرار خواهد داد.

 

 

مراسم شب یلدا در خوابگاه دانشجویی دختران برگزار شد

همزمان با سی‌ام آذر، شب یلدا، مراسمی به همت مرکز بهداشت درمان و مشاوره و مدیریت امور دانشجویی در خوابگاه‌ دانشجویان دانشگاه هنر برگزار شد.

با توجه به تاریخچه شب یلدا که ریشه در این سنت دارد که خانواده‌ها گردهم آیند و طولانی ترین شب سال را کنار هم جشن گیرند، برآن شدیم تا با استفاده از سنخیت معنای واژه یلدا (تولد، تولد فروغ و روشنایی) مراسم جشن تولد دانشجویان متولد مهر، آبان و آذر ماه خوابگاه‌ دختران تهران را برگزار نماییم و با ایجاد فضایی شاد و سالم برای لحظاتی در میان عزیزان  باشیم.

در این مراسم از دانشجویان با کیک مخصوص تولد و پک‌های خوراکی ویژه شب یلدا که توسط مدیریت امور دانشجویی تهیه گریده بود پذیرایی به عمل آمد.

کلمات کلیدی