آیین نامه طرح نور

 ضرورت طرح:

     تعمیق و بسط معارف دینی از سویی و پاسخ به نیازها، شبهات و پرسش ها از دیگر سو، در قالب های گوناگون و قابل ارائه به دانشگاهیان نیز از وظایف و اولویت های مراکز متولی دینی می باشد.

 آموزش مهارت های زندگی، ارتقاء کیفیت زندگی متدینانه، بویژه با تکیه بر آموزه های اصیل و ارزشمند اسلامی مخصوصاً با عنایت به دلواپسی ها و اوامر مقام معظم رهبری (حفظه ا... تعالی) در خصوص سبک زندگی اسلامی  ایرانی، از دیگر وظایف نهاد و متولیان امور فرهنگی مخصوصاً دینی می باشد.

 

شيوه اجراي طرح:

 

١- دانشجو در هر ترم، مجاز به گذراندن يك عنوان درسي از طرح نور خواهد بود

 

٢- زمان هر دوره براي هر عنوان درسي 6 جلسه 90 دقیقه ای خواهد بود .

 

٣- در پايان دوره به دانشجويان شركت كننده بدون آزمون تا سقف ٣ نمره به شرح ذيل به عنوان تشويق و تقدير به درسي كه از گروه معارف اسلامي انتخاب نموده اضافه مي گردد

 

شش جلسه سه نمره / پنج جلسه دو و نیم نمره / چهار جلسه دو نمره / سه جلسه یک و نیم نمره / حضور کمتر از 3 جلسه نمره ای تعلق نمی گیرد.

 

 

٤- نمرات تشويقي فقط در همان ترم به شرط داشتن واحد درسي از گروه معارف اسلامي محسوب شده و براي ترم هاي آينده ذخيره نمي گردد

 

٥- دانشجويي كه در درس معارف نمره اي كمتر از ده كسب كرده باشد، نمره تشويقي طرح نور براي وي لحاظ نخواهد شد

 

٦- دفتر نهاد براساس لیست حضور و غیاب، نمره های تشویقی را با تفکیک درس معارف و استاد مربوطه و دو هفته قبل از امتحانات پایان ترم در اختیار اساتید محترم گروه معارف اسلامی قرار خواهد داد.

 

 

رونمایی از نخستین کتاب سال معماری دانشگاه هنر

رونمایی از نخستین کتاب سال آثار برگزیده دانشجویان معماری دانشگاه هنر، هم‌زمان با بیستمین سال تأسیس دانشکده معماری و شهرسازی و در آستانه هفته پژوهش، روز دوشنبه ۱۱ آذرماه، ساعت 14:30 در پردیس باغ‌ملی برگزار می‌شود.

رونمایی از نخستین کتاب سال آثار برگزیده دانشجویان معماری دانشگاه هنر، هم‌زمان با بیستمین سال تأسیس دانشکده معماری و شهرسازی و در آستانه هفته پژوهش، روز دوشنبه ۱۱ آذرماه، ساعت 14:30 در پردیس باغ‌ملی برگزار می‌شود. این کتاب، به‌عنوان نخستین کارنامه فعالیت‌های آموزشی گروه معماری در سال تحصیلی 96-97 زیرنظر دکتر آرزو منشی‌زاده، عضو هیئت علمی گروه معماری دانشگاه هنر، در ۱۵۴ صفحه تهیه شده است. کتاب سال معماری، با مقدمه‌ای از مدیر گروه معماری، مشتمل بر بخش‌های آرایش دروس مقاطع مختلف تحصیلی، آثار برتر و برگزیده دانشجویان در آتلیه‌های ترکیب و طراحی معماری، پایان‌نامه‌ها در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری، رویدادهای جمعی، سفرهای آموزشی، کارگاه‌ها، نشست‌ها و سخنرانی‌ها، معرفی اعضای هیئت علمی و دانشجویان رشته معماری است. این کتاب در پاییز ۱۳۹۸ توسط انتشارات دانشگاه هنر، معاونت پژوهشی منتشر شده‌‌‌ و هم‌اکنون با سی درصد تخفیف برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه هنر و ۲۵ درصد تخفیف برای سایر دانشگاه‌ها از طریق واحد انتشارات در دسترس است.

 
کلمات کلیدی
حمیدرضا علی غنی
تهیه کننده:

حمیدرضا علی غنی