آیین نامه طرح نور

 ضرورت طرح:

     تعمیق و بسط معارف دینی از سویی و پاسخ به نیازها، شبهات و پرسش ها از دیگر سو، در قالب های گوناگون و قابل ارائه به دانشگاهیان نیز از وظایف و اولویت های مراکز متولی دینی می باشد.

 آموزش مهارت های زندگی، ارتقاء کیفیت زندگی متدینانه، بویژه با تکیه بر آموزه های اصیل و ارزشمند اسلامی مخصوصاً با عنایت به دلواپسی ها و اوامر مقام معظم رهبری (حفظه ا... تعالی) در خصوص سبک زندگی اسلامی  ایرانی، از دیگر وظایف نهاد و متولیان امور فرهنگی مخصوصاً دینی می باشد.

 

شيوه اجراي طرح:

 

١- دانشجو در هر ترم، مجاز به گذراندن يك عنوان درسي از طرح نور خواهد بود

 

٢- زمان هر دوره براي هر عنوان درسي 6 جلسه 90 دقیقه ای خواهد بود .

 

٣- در پايان دوره به دانشجويان شركت كننده بدون آزمون تا سقف ٣ نمره به شرح ذيل به عنوان تشويق و تقدير به درسي كه از گروه معارف اسلامي انتخاب نموده اضافه مي گردد

 

شش جلسه سه نمره / پنج جلسه دو و نیم نمره / چهار جلسه دو نمره / سه جلسه یک و نیم نمره / حضور کمتر از 3 جلسه نمره ای تعلق نمی گیرد.

 

 

٤- نمرات تشويقي فقط در همان ترم به شرط داشتن واحد درسي از گروه معارف اسلامي محسوب شده و براي ترم هاي آينده ذخيره نمي گردد

 

٥- دانشجويي كه در درس معارف نمره اي كمتر از ده كسب كرده باشد، نمره تشويقي طرح نور براي وي لحاظ نخواهد شد

 

٦- دفتر نهاد براساس لیست حضور و غیاب، نمره های تشویقی را با تفکیک درس معارف و استاد مربوطه و دو هفته قبل از امتحانات پایان ترم در اختیار اساتید محترم گروه معارف اسلامی قرار خواهد داد.

 

 

برپايي نمايشگاه آثار دانشجويان دروس گروه معارف اسلامي

نمايشگاه آثار دانشجويان دروس گروه معارف اسلامي زير نظر استاد حجت الاسلام والمسلمين يعقوب زاده برگزار گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمايشگاه آثار دانشجويان دروس گروه معارف اسلامي زير نظر  استاد حجت الاسلام والمسلمين يعقوب زاده در ساختمان آموزشي پرديس باغ ملي برگزار گرديد.

استاد حجت الاسلام والمسلمين يعقوب زاده در گفتگوی كوتاهی در پاسخ به سوالی درباره چگونگي برگزاري نمايشگاه، گفت: ضمن تشكر از مديريت محترم گروه معارف اسلامي حجت الاسلام والمسلمين دوست پرور و كارشناسان گروه براي همكاري در برپايي اين نمايشگاه ، شكل گيري طرح به پيشنهاد يكي از دانشجويان آقاي محتشم پور و در راستاي جهت دهي به آثار دانشجويان انجام گرفت و پس از مشورت و همفكري تصميم گرفته شد دانشجويان در كارهاي ديني يك اثر هنري توليد نمايند و به عنوان يك فعاليت كلاسي در دروس گروه معارف اسلامي محسوب گردد. 

ايشان شيوه اجرايي طرح را اينگونه بيان نمودند:‌دانشجويان مرتبط با رشته اي كه تحصيل مي كنند آثاري را مرتبط با دروس تاريخ امامت ، تاريخ تحليلي صدراسلام ،‌تفسير قرآن و تمدن اسلام ارائه نمايند و در قالب آثار هم اين ويژگي رعايت شده است و اگر هم دانشجويي هم نتوانست اثري ارائه كند مي توانست وبلاگي را با همين موضوعات طراحي نمايد. در پايان نيز با همكاري گروه معارف اسلامي نمايشگاه آثار در ساختمان آموزشي پرديس باغ ملي برپا گرديد.

  

  

  

  


کلمات کلیدی